NOWOROCZNE POSTANOWIENIA – O CZYM PAMIĘTAĆ W NADCHODZĄCYM ROKU?
27 grudnia 2018 - 14:01

NOWOROCZNE POSTANOWIENIA – O CZYM PAMIĘTAĆ W NADCHODZĄCYM ROKU?

Odliczanie do Sylwestra ruszyło. Czas więc na noworoczne postanowienia. Warto bowiem nieco wcześniej zastanowić się, co powinno znaleźć się na naszej liście i dobrze to zaplanować. O czym pamiętać? Oto 5 najważniejszych kwestii!

Polacy są mistrzami postanowień noworocznych. Niestety, wiele osób już w kilka tygodni po rozpoczęciu nowego roku zapomina o złożonych sobie obietnicach. Jednak oczywiście zdarzają się i tacy, którzy owych postanowień dotrzymują, warto więc próbować, bo może tym razem i nam się uda?


Po pierwsze, dieta
Ktoś powie, że decyzja dotycząca zrzucenia kilku kilogramów to banał, powielany w postanowieniach noworocznych. Ktoś inny wytknie, że większość z tych marzących o szczupłej sylwetce, zapomina o swym postanowieniu najpóźniej po kilku tygodniach. Trudno nie zgodzić się z tymi stwierdzeniami, ale i tak warto na liście zmian, które chcemy wprowadzić w życie wraz z nadejściem nowego roku kalendarzowego, umieścić te dotyczące diety. Dlaczego? Bo nie ma sensu zakładać, że nam się nie uda. Konsekwencja to podstawa – małe zmiany prowadzą do wielkich efektów, jeśli tylko są regularne.


Po drugie, oszczędzanie

Dla wielu osób odkładanie pieniędzy jest równie trudne do osiągnięcia jak schudnięcie. Co miesiąc wychodzisz na zero albo, co gorsza, nie starcza Ci pieniędzy do kolejnej wypłaty? Uważasz się za totalną nogę w zakresie gospodarowania finansami? Wszystkiego można się nauczyć i nie ma powodu, by poddawać się już na starcie. Kluczem do sukcesu jest ustalenie celu możliwego do osiągnięcia. Nie zakładajmy więc, że zaoszczędzimy w ciągu roku na mieszkanie, jeśli wiadomo, że to w naszej sytuacji nieprawdopodobne. Ale może uda się odłożyć chociaż kilkaset złotych? Warto się postarać, by móc później przeznaczyć to, co zgromadziliśmy, na wymarzone wakacje, zakup czegoś do domu czy prezenty dla bliskich.


Po trzecie, ubezpieczenie majątku
To bardzo ważny, a jednocześnie najłatwiejszy do zrealizowania punkt z całej listy pożytecznych postanowień. Dlaczego? Bowiem wymaga jedynie uświadomienia sobie, że ubezpieczenie posiadanego majątku jest w dzisiejszych czasach nieodzowne i… podjęcia decyzji. Zarobki w naszym kraju znacząco odbiegają od zachodnich standardów, a ceny niemal wszystkiego systematycznie rosną, tym bardziej więc powinniśmy cenić własne mienie. Ubezpieczając je, zapewnimy jego ochronę, a tym samym swój spokój i bezpieczeństwo. Oferta ubezpieczeniowa Concordii obejmuje produkty zapewniające ochronę naszego dobytku od skutków wielu zdarzeń losowych, a  w dodatku jest bardzo korzystna cenowo. I, co najważniejsze, zapewnia spokój, w tych tak stresujących i niepewnych czasach. Warto wejść w nadchodzący rok z postanowieniem o ubezpieczeniu majątku i zrealizować je, by móc spać naprawdę spokojnie.


Po czwarte, więcej czasu dla bliskich
Praca i obowiązki domowe pochłaniają Cię tak bardzo, że nie pamiętasz kiedy ostatnio spędziłaś dzień z dziećmi, spotkałaś się z przyjaciółką albo porozmawiałaś z mamą? Najwyższa pora to zmienić! Warto na honorowym miejscu listy postanowień umieścić punkt dotyczący ustalania priorytetów i poświęcania bliskim możliwie najwięcej swojego czasu. Oczywiście, praca jest ważna, ale czy chwile spędzone z najbliższymi osobami nie są ważniejsze? Dzisiejsza zabiegana rzeczywistość promuje karierę, niezależność finansową i prestiż zawodowy, ale nie zawsze wiemy, jak pogodzić to z pielęgnowaniem wartości rodzinnych. Warto jednak znaleźć czas na zatrzymanie i analizę wartości, nie trzeba tkwić w szalonym pędzie, jeśli kręci się nam od tego w głowie! Hasło klucz – work life balance!


Po piąte, rzucenie palenia
Ten punkt nie będzie dotyczył każdego, ale jednak bardzo dużego grona osób. Każdy z nas zna przecież kogoś, kto co roku podejmuje postanowienia dotyczące zerwania z nałogiem. Nawet jeśli to będzie kolejny raz, to warto spróbować, bo może teraz osiągniemy sukces. Uzależnienie to poważny problem, a próba zerwania z nim jest ogromnym wyzwaniem, czy jest lepszy moment by je podjąć niż początek roku, gdy zaczyna się wszystko niejako od nowa? Nie! Tym razem na pewno się uda!


KONTAKT DLA MEDIÓW

Justyna Szafraniec

Justyna Szafraniec

Rzecznik prasowy

Grupa Generali

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.