DLACZEGO WARTO UBEZPIECZYĆ AUTO KOMPLEKSOWO?
04 stycznia 2018 - 13:57

DLACZEGO WARTO UBEZPIECZYĆ AUTO KOMPLEKSOWO?

Kiedy ostatnio jechałeś do pracy rowerem lub poszedłeś pieszo, by zrobić zakupy? Pewnie przed uzyskaniem prawa jazdy, które otworzyło przed tobą drzwi do nowych możliwości. Posiadanie samochodu daje wolność w przemieszczaniu się o dowolnej porze i  w dowolnym kierunku.  


Choć jest to piękne i wygodne, to z posiadaniem pojazdu wiążą się też pewne zagrożenia na drodze. Na pewno chcesz wiedzieć, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed ich następstwami.

Dzisiaj każdy kierowca musi mieć wykupione OC, jeśli chce się poruszać swoim samochodem po polskich drogach. Jest to podstawowe ubezpieczenie, które zapewnia pokrycie kosztów wyrządzonych szkód w razie wypadku czy kolizji. Jak jednak wiadomo, to co obowiązkowe, jest zwykle bardzo ograniczone. W wielu sytuacjach to ubezpieczenie może okazać się niewystarczające, dlatego warto poszukać innego sposobu.


Zalety kompleksowego ubezpieczenia

Kompleksowe ubezpieczenie jest odpowiedzią, jeśli zależy ci na pełnej ochronie. Polega na wzbogaceniu zwykłego OC o AC, NNW i Auto Assistance. AC stanowi rozszerzenie obowiązkowego ubezpieczenia, gwarantując wypłacenie pieniędzy na wypadek kradzieży, pożaru, uszkodzenia przez osoby trzecie, kolizji czy zniszczeń spowodowanych przez grad lub uderzenie pioruna. Gwarantuje wsparcie finansowe nawet w przypadku kolizji ze zwierzętami. Aby zrozumieć, czym jest NNW, wystarczy rozwinąć skrót – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków. Mając to ubezpieczenie, zarówno kierowca, jak i wszyscy pasażerowie, mogą liczyć na pokrycie kosztów leczenia czy rehabilitacji, jeśli są następstwem wypadku. Wreszcie Auto Assistance to wsparcie w innych sytuacjach, takich jak np. brak paliwa, awaria samochodu, pęknięcie szyby czy zgubienie kluczyków. Szczęśliwi posiadacze Auto Assistance mogą liczyć na naprawę usterki na miejscu lub holowanie na koszt ubezpieczyciela.


Poznawszy trzy dobrowolne rodzaje ubezpieczeń, jesteś w stanie sobie uświadomić, że samo OC nie zapewnia ci ochrony przed wieloma zdarzeniami, jakie czekają na drodze. Niektóre z nich mogą okazać się wyjątkowo drogie, bo już samo holowanie pojazdu z drugiego końca kraju kosztowne. Zamiast ponosić te wydatki z własnej kieszeni, można zawczasu zapewnić sobie kompleksową ochronę firmy ubezpieczeniowej.


Czy warto wybrać kompleksowe ubezpieczenie?
Koszty OC rosną z roku na rok. Kierowcy wręcz obawiają się o wysokość składki przy przedłużeniu ubezpieczenia na kolejny okres. Kompleksowe ubezpieczenie daje tę główną korzyść, że w miarę rozszerzania ubezpieczenia o kolejne pakiety, otrzymujemy coraz wyższe zniżki, dzięki czemu za ubezpieczenie zapłacimy mniej, niż za samo OC. Co więcej, przedsiębiorcy którzy posiadają wykupione AC, mogą zaliczać faktury za naprawę samochodu do kosztu uzyskania przychodu, zmniejszając wysokość odprowadzanego podatku.


Kompleksowe ubezpieczenie nie tylko pozwala chronić to, co najcenniejsze: ludzkie życie i zdrowie, ale również daje szansę na zmniejszenie rocznych składek. Jest szczególnie wskazane dla osób, które każdego dnia pokonują duże odległości. Wypadki drogowe mają miejsce codziennie i czasem nawet szczególna ostrożność nie ustrzeże nas przed niebezpieczeństwem. Wszystko, co ma wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa jest więc na wagę złota.


KONTAKT DLA MEDIÓW

Justyna Szafraniec

Justyna Szafraniec

Rzecznik prasowy

Grupa Generali

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych.